Projekti

Valsts policijas specialistu pamatfunkciju automatizācija “SmartPolice ”

Posted

print

Projekta pasūtītājs: Latvijas Republikas Iekšlietu ministrija, Valsts policija.

Sistēmas mērķis: LR Valsts policijas pamatfunkciju automatizācija, specializēto elektronisko instrumentu (ierīču) izstrāde un ražošana. Stacionāro un pārvietojamo objektu aprīkošana – atsevišķo Valsts policijas departamenta struktūru speciālistu darbavietu aprīkošana.

Projekts ir ieviests un veiksmīgi darbojas vairāk par 10 gadiem. Projekta attīstība turpinās.

Sistēmas pamatmoduļi:

 1. Resursu dispečerizācija – policijas ekipāžu nozīmēšana un vadība, uzdevumu izpildes kontrole.
 2. Policijas ekipāžu darba kvalitātes kontrole transportlīdzekļos.
 3. Tehniskais  aprīkojums – stacionāro un pārvietojamo (specializētā transporta) objektu monitorings.

 

 1. Resursu dispečerizācija – tiek nodrošināta ar sistēmas “SmartMonitor” starpniecību, kas ir mūsu Kompānijas izstrādājums (sīkāk lūdzam skatīt sadaļā “Produkcija”.
 • Notikuma (izsaukuma) fiksācija, ekipāžas un speciālā transporta nozīmēšana;
 • Policijas ekipāžu darba kvalitātes kontrole izsaukumā vai notikumā.
 1. Policijas ekipāžu darba kvalitātes kontrole transportlīdzekļos, zemāk minēto funkciju automatizācija:
 • Ekipāžas autorizācija: pieskaršanās ar elektronisko atslēgu (I-Button) pie uztvērēja. Autorizāciju veic ekipāža pirms izbraukšanas uz izsaukumu. Šī procedūra papildus apstiprina visu elektronisko sistēmu (datu pārraides ierīces, video radarus, video reģistratorus, pārkāpēja identifikācijas sistēmas, bākugunis, skaņas brīdinājuma ierīces, citus sistēmas speciālos komponentus, ar kuriem aprīkota konkrēta automašīna) gatavību darbam.
 • Pēc sistēmas aktivizācijas (ieslēgšanās) uz policijas ekipāžas monitora (ir iespēja komplektēt ar pārnēsājamo planšeti) tiek attēloti virtuālās vadībās taustiņi. Ar to starpniecību var  īstenot sekojošās funkcijas un iespējas:
 1. “Precīza laika” attēlošana visos transporta līdzekļos – laiks ir sinhronizēts ar Valsts policijas pārvaldes monitoringa un kontroles sistēmu;
 2. “statuss komunikācija ar serveri” – automātiskās sakaru operatora izvēles kontrole  un sistēmas pieslēgšana pie policijas serveriem un datu bāzēm.
 3. “Video radara stāvoklis”– informācija par aktivizētām videokamerām (priekšēja, aizmugurēja), ka arī informācija par speciālajiem uzstādījumiem, kas iedarbina video reģistrācijas sistēmu.
 4. Antriradaru meklēšana ēterā – to pārkāpēju fiksācija (ceļa satiksmes dalībnieku vidū), uz kuru transportlīdzekļiem ir uzstādīti antiradari.
 5. “Videoreģistrācija” – Automatizēta pārkāpēju identifikācijas sistēma. Braucošo vai stāvošo automašīnu skenēšana, valsts reģistrācijas numura automatizēta noteikšana. Par katru reģistrācijas numuru datu bāzēs tiek nosūtīts automatizēts pieprasījums un pārkāpumu atklāšanas gadījumā (zādzība, transportlīdzekļa izmantošanas aizliegums, nav izieta tehniskā apskate) transportlīdzeklis var būt apturēts apstākļu noskaidrošanai.
 6. Funkcijas “Attālinātā videonovērošana” ieslēgšana – notikumu konstatācija ārpus/iekšpus transportlīdzekļa. Iespēja attālināti vadīt visas videokameras, kas ir izvietotās policijas automašīnā. Dispečers attālināti var veikt video un audio materiālu fiksēšanu.
 7. POS termināļu izmantošana – bankas termināls ir pieslēgts pie borta datora “SmartCar”, kas sniedz pārkāpējam iespēju veikt soda apmaksu ar bankas karti uz vietas.
 8. Uz mazgabarīta printera, kas izvietots policijas automašīnā un pieslēgts “SmartCar” datoram, iespējams uz vietas izdrukāt protokolu par pārkāpumu.
 9. Automatizēts datu pieprasījums par vadītāju – skenējot autovadītāja apliecību ar speciālo ierīci, no borta datora “SmartCar” automātiski tiek nosūtīts pieprasījums Iekšlietu ministrijas datu bāzēs un sniedz visu informāciju par pārkāpēju.
 10. “Navigacija” – iespēja meklēt vajadzīgo objektu un maršruta plānošana līdz tam.
 11. Ārkārtas gadījumā – ieprogrammēto paziņojumu ieslēgšana un atskaņošana (ugunsgrēks, terora akts, dabas katastrofas un t.l.)
 1. Tekstuāla pārkāpēja informēšana par pieprasāmo rīcību – tiek īstenota ar informācijas ekrāna palīdzību, kas ir izvietots pie policijas automašīnas aizmugurēja loga.
 2. elektronisko ierīču vadīšana (radari, skaņas signāli, mirgojoša gaisma) ar bezvadu konsolēm, kas atrodas uz stūrēs (sirēnu ir iespējams ieslēgt tikai vienlaicīgi ar mirgojošām gaismām).

3. Valsts policijas automašīnu tehnisks (datorizēts) aprīkojums:

Sadaļā “Galerija”  parādīts automašīnās uzstādīto elektronisko ierīču izkārtojums.

Sistēmas vadīšanas pamatmodulis ir daudzfunkcionāls borta dators “SmartCar”, kuru ražo mūsu Kompānija (skatīt sadaļā “Produkcija”).

Pie borta datora  pieslēdzamās visas elektroniskās ierīcēs, kas ir  uzskaitītas augstāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *